Menu
0 Comments

Катаракта http://oculus.lviv.ua/likuvannya-katarakti/ доволі розповсюдження захворювання очей. Її прояви полягають у частковій або повній втраті прозорості кришталика ока, який розташований за райдужкою і зіницею. З давніх часів лікарі шукали відповідь на питання — чому у деяких людей з’являється катаракта очей, в той час як інші зберігають гостроту зору до глибокої старості. Однозначної відповіді на це питання досі немає, проте, сучасна офтальмологія, завдяки накопиченому великому практичному досвіду, навчилася виділяти основні причини помутніння в кришталику ока.

У сприянні розвитку катаракти величезну роль відіграють такі чинники як: внутрішньоутробний розвиток, стать, спосіб життя, вік, спадковість, умови роботи та багато інших. Слід зазначити також, що на швидкість розвитку катаракти також сильно впливає і загальний стан здоров’я людини, яке може приводити до прискорення розвитку патології.

У сучасній офтальмології існує кілька основних теорій про причини появи катаракти.

Найбільш поширення набула теорія вільнорадикального окислення. Вона пояснює механізм появи катаракти з точки зору утворення вільних радикалів і їх дії на організм. Хімічний склад кришталика ока унікальний, але схильний до незворотних змін, які викликані, в основному, віком. З віком збільшується кількість води в тілі кришталика, з’являється дисбаланс хімічного складу, що призводить до порушення обмінних клітинних процесів, що відбуваються в ньому. Внаслідок цього зростає кількість вільних радикалів, які утворюють токсичні сполуки, що руйнують клітини кришталика і викликають помутніння в його структурі, що і призводить до виникнення катаракти.

Чим старшою стає людина, тим мутніше стає кришталик його очей. Це теорія обгрунтовується тим, що в 90% випадків, коли людина старше 60 років звертається зі скаргами на помутніння зору, у нього діагностують катаракту.

Також до основних причин виникнення катаракти ока можна віднести і генетичну схильність. Сучасна медицина вже давно встановила закономірність у появі схожих захворювань у людей одного родоводу, це відноситься і до такого захворювання, як катаракта ока.

До основних причин виникнення катаракти відносяться і різні пошкодження ока травматичного характеру, викликані механічними впливами або діями хімічних речовин, наприклад, при виробничої діяльності. Катаракта очей в таких випадках виникає в момент ушкодження самого тіла кришталика або ж після розриву зв’язок, що утримують його.

Однією з другорядних причин розвитку катаракти служить теорія гендерного фактора. Зі статистики встановлено, що жінки більш схильні до такого захворювання, як катаракта ока, ніж чоловіки. Дослідники вважають, що це пов’язано з гормональними відмінностями між чоловічою і жіночою статтю.

Враховуючи все вищесказане, можна зробити висновок, що на появу захворювання впливає сукупність кількох чинників, які часто дуже важко визначити. Сучасні діагностичні прилади і методіки допоможуть на ранній стадії розпізнати перші ознаки катаракти і зробити все необхідне  для лікування катаракти ока.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Top